Олександрійська лікарня придбала російську техніку за 199 600 гривень не торгуючись

06.01.2017 09:10 Олександрійські новини 70

Дороговартісний апарат «ОРМЕД-професіонал» без проведення відкритого тендеру шляхом публікації звіту про укладений договір, придбав комунальний лікувально-профілактичний заклад «Міська лікарня №1 м.Олександрії». Відповідна інформація відображена в електронній системі державних закупівель на сайті Державного підприємства “ПРОЗОРРО”, яке оприлюднює результати закупівель.

Вартість придбання, відповідно до тексту підписаного київським приватним підприємцем Аліною Петренко та головним лікарем міської лікарні, депутатом Олександрійської міської ради, договором, складає 199 600 гривень.

Відповідну інформацію про придбання також підтверджує і офіційне електронне джерело міської ради, вказуючи на те, що «відповідних апаратів для лікування хребта, що відтепер функціонує в Олександрії, налічується лише декілька в Україні. У бюджетних установах він є у м.Києві, санаторіях м.Хмельника, а також у кількох приватних клініках нашої країни». Офіційний сайт не оприлюднює назву придбання і вартість закупівлі.

Установку механотерапевтичну "ОРМЕД-професіонал" виробляють виключно у місті Уфа, Росія. Фірма має дилерську мережу в Україні та офіційне представництво, проте чомусь місцева лікарня придбала установку не через офіційного представника виробника, а через приватного підприємця. Імовірно, що на це могла вплинути вартість придбання, яке, за версією офіційного сайту виробника, для продажу в Україні, складає 221 000 гривень.

Продавець товару, за даними, які дають публічні реєстри та довідкові бази податкової служби, станом на 28.12.2016 року не має податкового боргу.

Свій бізнес нинішня жителька столиці розпочала 26 листопада 2014 року. А перед цим, фізична особа-підприємець Аліна Петренко, повна тезка нинішнього продавця складної медичної техніки олександрійській лікарні, 30 квітня 2014 року припинила підприємницьку діяльність з продажу продуктів харчування у місті Донецьку. Саме тоді, нагадаємо, місто вже було під контролем бойовиків «Донецької народної республіки», де вже з квітня починається діяльність так званої «днр». Нині ця територія визнана тимчасово окупованою.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялось про те, що міська лікарня проводить закупівлі без проведення конкурсів на чималі суми з бюджету, в тому числі щодо придбань дороговартісної медичної техніки, встановлення вікон та інші придбання, серед яких булі і такі, де за текстом договору засекречувались умови договорів між комерсантами і адміністрацією, де фігурували прізвища двох депутатів міської ради з однієї політичної сили.

Разом з тим, як повідомляють активісти Моніторингового порталу DoZorro, колеги олександрійської лікарні, наприклад, комунальна Центральна клінічна лікарня № 4 Заводського району міста Запоріжжя оголосила закупівлю виготовлення проектно-кошторисної документації. 13 компаній подали свої пропозиції, всі вони дуже активно торгувались на аукціоні, і в результаті аукціону лікарня отримала економію в 87% від первинної пропозиції. Бюджет: 350 000 грн. Друга по економічній вигоді пропозиція відрізнялась від переможної лише на 90 грн.  Замовник приєднався до Системи публічних закупівель ProZorro лише в вересні 2016, але провів 7 закупівель із загальною економією більше 433 тис. грн.

Комментарии

Комментариев еще нет

Для комментирования нужно войти на сайт