Міські школи на твердопаливних котельнях перевіряє обласна робоча група

11.01.2017 08:47 Олександрійська міська рада 36

10 січня Олександрію відвідала обласна робоча група з питань перевірки фактів, викладених у зверненнях батьків учнів навчальних закладів, яка має на меті вивчити організацію опалювального періоду та дотримання температурного режиму в загальноосвітніх навчальних закладах, які опалюються твердопаливними котельнями.

До складу делегації увійшли представники обласних управлінь: освіти, науки, молоді та спорту; житлово-комунального господарства; Держспоживслужби; Державної інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії та інші.

Перед початком роботи групи міський голова С.Цапюк провів зустріч за участю його заступників, членів обласної комісії та директорів шкіл, що перейшли на альтернативне опалення.

Начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації В.Таборанський повідомив, що робоча група була створена за розпорядженням голови ОДА С.Кузьменка, на адресу якого надходили скарги від олександрійських батьків стосовно порушення температурного режиму в школах, які опалюються твердопаливними котельнями, а найбільше – з НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа».

С.Цапюк зазначив, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України стосовно скорочення споживання природного газу та з метою раціонального використання енергетичних і фінансових ресурсів Олександрія поступово переводить заклади соціальної сфери на опалення альтернативними видами палива та запроваджує інші енергозберігаючі технології. Відповідні заходи сприяють не лише забезпеченню належної температури у приміщеннях, але й дають значну економію коштів, які потім направляються на розвиток галузі освіти.

Сьогодні в Олександрії твердопаливними котельнями опалюються 5 навчальних закладів: НВО «Олександрійська гімназія ім.Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ст. – школа мистецтв»; ЗНЗ І-ІІІст.№2 ім.М.Горького; НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІст.№9 – спеціалізована школа»; Олександрійський НВК (ЗНЗ І-ІІст.№17 – ліцей) та НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа».

Під час наради директори відповідних шкіл відзначили, що у їхніх закладах забезпечується належний температурний режим для навчального процесу.

Лише одноразово в НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа» через неправильні дії оператора температура повітря у приміщенні опустилась нижче норми. Міський голова С.Цапюк особисто відвідав заклад, дав доручення створити комісію, яка вивчила ситуацію та надала рекомендації підряднику, який обслуговує котельню колегіуму, щодо недопущення подібних випадків. Інших повідомлень і нарікань від батьків стосовно порушення температурного режиму в школах до міської влади та керівництва закладів не надходило. Проте і голова комісії інших письмових скарг, крім однієї від представників батьківського комітету колегіуму, не зміг надати.

Що стосується Олександрійського НВК (ЗНЗ І-ІІст.№17 – ліцей) та НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа», відповідні заклади збудовані з бетонних блоків, тому й при централізованому опаленні, складно було утримувати потрібну температуру. Тому для забезпечення комфортного температурного режиму, протягом останніх років у відповідних школах поступово замінюються вікна на енергозберігаючі, а в наступному році планується здійснити утеплення цих будівель.

Після зустрічі з владою міста робоча група оглянула твердопаливні котельні у школах та приступила до вивчення питання якості теплозабезпечення закладів.

Комментарии

Комментариев еще нет

Для комментирования нужно войти на сайт