Безпека дітей – обов’язок дорослих

21.04.2017 09:40 Олександрійський тиждень 39

  13 квітня громадська організація «Громадянська непокора» організувала в Олександрійському колегіумі форум «Безпека руху – безпека життя». За круглим столом педагогічний колектив навчального закладу спілкувався з головою ГО «Громадянська непокора» Павлом Пасенчуком, інспектором з дорожнього нагляду сектору превенції патрульної поліції Олександрійського відділу поліції ГУНП у Кіровоградській області Андрієм Щегловим та завідувачем відділення анестезіології Олександрійської центральної районної лікарні Юрієм Петрушевським.

   Заходи, спрямовані на профілактику дорожньо-транспортних пригод та безпеку руху, – один із головних напрямків діяльності ГО «Громадянська непокора». Демонстрація соціальних відеороликів для всіх учасників дорожнього руху, друк та презентація тематичних буклетів, поширення пам’яток, забезпечення молодших школярів флайтерами (значками зі світловідбиваючими елементами), проведення форумів та акцій, участь у міжнародних заходах – усе це стало вже доброю традицією. До того ж, голова «Громадянської непокори» Павло Пасенчук є одним із членів Кіровоградської обласної атестаційної комісії з оцінювання ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, визначення їх відповідності посадам, перспектив їхньої службової кар’єри.

   Цього разу «Громадянська непокора» разом із партнерами – лікарями ЦРЛ та поліцейськими Олександрійського МВ – виготовила і роздала пам’ятки для педагогів, батьків і для дітей зі значками-флайтерами, а також буклети для сімейного читання – як поводитися дітям і дорослим, аби убезпечити себе на дорозі і як надати першу домедичну допомогу постраждалим. Усі першокласники колегіуму – а це 171 учень – отримають пам’ятки і кожен – по два світловідбивача. Корисні подарунки стануть у пригоді у будь-яку пору року, тим більше попереду – літні канікули. Тож педагоги вдячні організаторам форуму за можливість донести до дітей корисну інформацію у доступній, пізнавальній та цікавій формі.

    Як повідомив А.Щеглов, кількість випадків аварійності на автошляхах Кіровоградщини за участю дітей у порівнянні з минулим роком, на жаль, не зменшилася – все ті ж 6 ДТП, де постраждало шестеро дітей. Тільки у 2016 році два ДТП трапилося з вини дітей, а цього року винні лише дорослі. Інспектор з дорожнього нагляду акцентував увагу батьків на дитячих акаунтах у соцмережах, де поширюється небезпечна гра «Біжи або умри».

     Надання першої домедичної допомоги постраждалим у ДТП – складна і тонка наука, та головне, за словами Ю.Петрушевського, – не втрачати самоконтролю і правильно оцінити власну здатність допомогти, тому що від вашої поведінки залежить життя людей і швидкість надання їм професійної допомоги. Не треба виконувати жодних маніпуляцій, якщо ви не впевнені у своїй компетенції. Натомість потрібно адекватно зреагувати на ситуацію і якомога швидше викликати рятівників та «швидку» і дочекатися їх прибуття. А надання першої домедичної допомоги має стати одним із напрямків навчання, починаючи зі школи.

     Усі ми є учасниками дорожнього руху, і дорослі – вчителі та батьки – мають навчати дітей власним прикладом. Вчителі приділяють безпеці життєдіяльності дітей значну увагу – на уроках, класних годинах і на батьківських зборах та конференціях, на які запрошують правоохоронців та медпрацівників. Також педагоги готують учнів, які під час проведення тижнів правил дорожнього руху проводять різноманітні заходи (із залученням світлофорів, які подарувала колегіуму ГО «Громадянська непокора»). А батьки повинні пояснювати дітям, як правильно переходити дорогу і перш за все – подавати власний приклад для наслідування, а не перебігати вулицю де заманеться разом з дітьми – у такому випадку перевиховати підростаюче покоління буде складно.

   За пропозицією П.Пасенчука, учні колегіуму та інших шкіл Олександрії візьмуть участь в обласному конкурсі Юних дорожніх інспекторів, який відбудеться у травні в Кропивницькому. Фінансування участі бере на себе «Громадянська непокора».

    Під час форуму були обговорені проблемні питання, одним із яких є проїзд між колегіумом та ОНВК №17, де рух автотранспорту досить інтенсивний, але нічим і ніким не регулюється, що створює небезпеку для школярів та їхніх батьків. Закрити проїзд не можна, оскільки ним користуються у тому числі аварійні і рятувальні служби та «швидка допомога», дорожній знак відсутній, поставити на проїзді регулювальника немає можливості. За участю юриста ГО «Громадянська непокора» буде складений та направлений до міської ради лист із проханням установити на цьому відрізку шляху відповідні знаки. Виготовити знаки громадська організація готова за власні кошти. Також буде розглянута можливість проведення на цьому проїзді рейдів у «години пік» за участю поліцейських.

    Учасники зустрічі отримали подяки за співпрацю від ГО «Громадянська непокора».

Олена Карпачова

Комментарии

Комментариев еще нет

Для комментирования нужно войти на сайт