Олексаднрійці вшанували подвиг партизан та підпільників

22.09.2017 11:18 Олександрійська міська рада 42

22 вересня українська спільнота віддала шану уславленим героїчними подвигами партизанам і підпільникам, які захищали нашу Батьківщину в роки Другої світової війни.

В Олександрії з нагоди Дня партизанської слави відбулися заходи на Братській могилі по вул. Діброви.

Вшанувати пам’ять героїв прийшли представники міської влади, депутатського корпусу, громадських організацій, учнівської і студентської молоді, жителі міста.

Ведучі відзначили, що партизанський антифашистський опір відіграв важливу роль у визволенні нашої рідної землі від загарбників.

Під час фашистської окупації 1941-1943 років в Олександрії та районі діяло 5 підпільних груп: Леоніда Сидоренка, Якова Яковенка, Харлампія Гужелі, Василя Бобошка, Якова Шуханянца та Петра Маркова. Жах на фашистських окупантів наводило партизанське з’єднання, командиром якого був наш земляк Ілля Діброва.

За час окупації цим з’єднанням проведено понад 40 диверсійних операцій. До приходу армії в 1943 році партизанами під керівництвом Іллі Діброви було звільнено 14 населених пунктів Кіровоградської області.

На жаль, з кожним роком все менше стає учасників і свідків тих подій. Сьогодні у нашому місті партизан залишилося лише четверо. Це Бойко Микола Мокійович, Куженко Лідія Леонідівна, Крутько Іван Іванович та Роєнко Марія Михайлівна. У місті проживає визволитель Олександрії – Томіліна Лідія Марківна.

Вшанувавши пам’ять загиблих і померлих партизанів та підпільників хвилиною мовчання, присутні поклали квіти до місць поховання героїв та пам’ятного знаку.

Комментарии

Комментариев еще нет

Для комментирования нужно войти на сайт