Хто з місцевих підприємців працює «в тіні»

11.01.2018 16:30 Олександрійська міська рада 344

На початку засіданні виконавчого комітету 11 січня міський голова С.Цапюк повідомив, що на кожному зібранні інформуватиме про підприємців, які ухиляються від сплати податків. Степан Кирилович зазначив, що місто живе і розвивається за рахунок надходжень до бюджету. Але деякі підприємці, які говорять про дотримання законності та порядку, працюють «в тіні». Він ознайомив присутніх з інформацією про швейне виробництво, що знаходиться по Новопразькому шосе, 157, та його власників.

Після перевірки, яку провела робоча група з питань легалізації найманої праці на ПП «Клуб Поло 1880» у серпні минулого року і виявила 21 працівника без належного оформлення трудових відносин, підприємство почало стадію припинення.

Але саме швейне виробництво продовжувало функціонувати: 20 чоловік із 7:00 до 16:00 години працювали за зачиненими дверима, робоча група до обстеження не допускалася. Пізніше, за оперативною інформацією, було з’ясовано, що швейне виробництво здійснює вже не «Клуб Поло 1880», а інші підприємства.

Перше з них – ТОВ «АНТАРЕС-ТЕКС», яке займається виробництвом панчішно-шкарпеткових виробів. Його керівником є Панібратенко Олег Іванович. Засновники підприємства: Панібратенко Олег Іванович та Цуркан Андрій Володимирович, які увійшли зі статутним фондом 2,3 млн. грн – це вартість швейного та іншого устаткування. За даними пенсійного фонду, звіти про найману працю у 2017 році ТОВ «АНТАРЕКС-ТЕКС» не подавало.

Друге підприємство – ТОВ «ВЕРХОВИНА ЮА» виготовляє таку ж продукцію. Керівником підприємства є Коваль Олена Анатоліївна, засновником – Лещенко Руслан Володимирович. Це підприємство взяло в оренду швейне обладнання у ТОВ «АНТАРЕС-ТЕКС», його статутний фонд складає лише 1 тисячу гривень. За даними пенсійного фонду, ТОВ «ВЕРХОВИНА ЮА» має 3 найманих працівників із середньомісячною заробітною платою 2150 грн.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення, за адресою проживання засновника підприємства Р.Лещенка член його сім’ї користується субсидією. Інші бізнесмени – О.Панібратенко та А.Цуркан не зареєстровані як отримувачі субсидій.

Міський голова поінформував, що від тіньової зайнятості цих підприємств у 2017 році міський бюджет недоотримав близько 350 тисяч гривень.

С.Цапюк наголосив, що всі підприємці повинні зареєструвати свій бізнес та сплачувати податки у рамках закону. Адже ні місто, ні держава не можуть повноцінно функціонувати і розвиватися, якщо представники бізнесу недобросовісно ставляться до своїх обов’язків.

Нагадаємо, що законодавством передбачаються значні штрафи за недотримання трудового законодавства.

Комментарии

Комментариев еще нет

Для комментирования нужно войти на сайт