Робота галузі охорони здоров’я у 2018 році

03.01.2019 10:28 Олександрійська міська рада 45

Галузь охорони здоров’я м. Олександрії у 2018 році працювала стабільно, надаючи якісні медичні послуги жителям міста.

Укомплектованість закладів лікарями складає – 62,5%, педіатрами – 46,1%.

Протягом 2018 року проведена робота щодо збільшення кадрового складу медичних працівників: працевлаштовано 6 молодих спеціалістів-лікарів.

Створюються умови для заохочення молодих фахівців до роботи в міських лікувальних закладах. 1 лікар отримала службове житло та 4 кімнати в гуртожитку «Юність» передано для проживання лікарів-інтернів та молодих спеціалістів. (2017 рік – 4 квартири, 2016 рік – 2 квартири, 2015 рік – 1 квартира, 2014 рік – 1 квартира).

Складна кадрова ситуація у місті обумовлена вкрай низькою заробітною платою медичних працівників.

Середня заробітна плата по галузі становить 4 310 грн (2017 – 3 918 грн, 2016 – 2 523 грн). Це найнижча заробітна плата серед працівників бюджетних установ і промисловості міста та області.

На початок 2018 року нестача на заробітну плату становила 17,1 млн грн (майже три місячних фонди).

На законодавчому рівні не вирішене питання диференціації заробітної плати, в результаті чого на сьогодні зарплата молодого лікаря на рівні з працівниками без кваліфікації.

З метою недопущення затримки заробітної плати у 2018 році з міського бюджету виділено 5,3 млн грн.

За рахунок коштів міського бюджету заклади забезпечувалися медикаментами для надання медичної допомоги, продуктами харчування і повністю фінансувалися видатки на енергоносії та комунальні послуги.

Протягом року надавалась невідкладна допомога, здійснювалося безкоштовне лікування в стаціонарах дітей до 18 років, ветеранів війни, ліквідаторів аварії на ЧАЕС у терапевтичному та неврологічному відділеннях, учасників АТО, переселенців, лікування вагітних і проведення пологів, а також прийом аналізів у клініко-діагностичних лабораторіях та ургентні дослідження в приймальному відділенні.

У міських лікарнях 21 ліжко передбачене для стаціонарного лікування ветеранів війни, учасників бойових дій та учасників АТО.

За кошти міського бюджету проведені капітальні ремонти в ортопедо-травматологічному відділенні Міської лікарні №1, відділенні спортивної медицини, виконано поточний ремонт сходових клітин Центру первинної медико-санітарної допомоги, ремонт теплого переходу та ґанку Дитячої міської лікарні.

Триває реконструкція будівлі колишнього відділення урології Міської лікарні № 1 під центр нефрології та діалізу.

У стоматполіклініці впроваджено новий метод лікування – встановлення імплантів та придбано для цього спеціальне сучасне обладнання.

Для впровадження медичної реформи на первинній ланці в м. Олександрії створено 40 автоматизованих робочих місць, а саме: кабінет, обладнаний комп’ютером з підключенням до мережі Інтернет, багатофункціональним пристроєм. Кошти на автоматизацію були виділені з міського бюджету.

Комментарии

Комментариев еще нет

Для комментирования нужно войти на сайт