Статки трьох найбагатших українців перевищують 6% ВВП країни

10.02.2019 12:19 Олександрійський тиждень 234

Про це заявив віце-президент Світового Банку, який опікується країнами Європи та Центральної Азії, Сирілл Мюллєр під час презентації дослідження Світового банку про економічний розвиток України.

«Це майже вдвічі більше, ніж у Росії та втричі більше, ніж у Польщі. Відношення частки доходу найбагатших людей до ВВП майже не змінювалось з 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, здатних повністю розкрити потенціал людського капіталу», — йдеться в дослідженні Світового Банку.

«Якщо подивитись на США — це цифра 1,4% ВВП. Дуже складно проводити реформи коли є такі потужні групи впливу», — додав Мюллер.

За його словами, без реформ Україні знадобиться 50 років, щоб наздогнати рівень Польщі.

Мюллєр зауважив, що Україна затримала проведення реформ на десятиліття і на сьогодні залишається низка проблем, які потребують вирішення.

Серед факторів, які обмежують зростання України, віце-президент Світового Банку назвав:

— велика закредитованість і брак прямих іноземних інвестіцій. Успадкований після фінансових криз 2009-2015 рр надлишок заборгованості підприємств досі заважає формуванню капіталу. Великі дисбаланси у державному секторі також не сприяють здійснення капіталовкладень. Протягом 2008-2018 років частка державного боргу в сукупному внутрішньому кредиті зросла з 3% до 40%. Частка чистих вимог до центральних органів влади у ВВП зросла до 24%.
— Сильна залежність від сировинних ринків і обмежена інтеграція в глобальну економіку
— Пізній початок реформ, гонитва за рентою (надлишковими доходами) та недостатнє прагнення до верховенства права.

Економічна правда

Комментарии

Комментариев еще нет

Для комментирования нужно войти на сайт